LEKE TEDAVİSİ

Ciltteki ve vücudun çeşitli yerlerindeki istenmeye lekeler pek çok kişi için ciddi bir probleme haizdir. Özellikle güneş altında çalışan, sigara veya yoğun dumanlı yerlerde çalışan insanlarda bu lekeler daha da belirginleşmeye başlamaktadır. Bu türlü dış etkenler ciltte ki Melanin içeriğini arttırmakta ve Melanin de bu türlü lekelerin daha da belirginleşmesine ve hatta çoğalmasına neden olmaktadır.

Bir çok insan bunun önüne geçmek için yoğun bir şekilde kapatıcı veyahut fondöten kullanmakta bunlar da cildin hassas dokusuna daha da zarar vermektedir. Bütün bunların yanında pek tabi güneş gören bölgeler ufak lekeler olması normaldir bunlar zamanla geçebilmekte ve ciddi bir problem olmamaktadır. Bizim tedavi uyguladığımız asıl leke yaz, kış vücutta kendini gösteren lekelerdir. Peki Leke Tedavisi Nasıl Yapılır? Leke aslında bir sonuçtur, vücuttaki hücrelerin bozulduğunu ve yenilenmeye ihtiyacı olduğunu belirten bir işarettir. Bu durumda pek çok tedavi uygulanabilir. Burada ki asıl amaç ciltteki ölü ve bozulmuş hücreleri yeniden canlandırmaktadır

MEZOTERAPİ BAKIMI

İnsan cildinin maruz pek çok dış etken ve yaşlılık sebebiyle zamanla hücrelerde ölümler başlar. Bu durumda hücreler parlaklığını yitirir, sarkmalar ve ölü deriler artmaya başlar ve cildin bakıma ihtiyacını olduğunu belirtir. Yaşlanan veya ölmüş olan hücreleri yeniden sağlığına kavuşturmak için pek çok yöntem olsa da hepsinin temeli hücreleri beslemekten geçer. Mezoterapi tedavisi de iğne ile vücudun ihtiyacı olan hyaluronik asit, vitaminler, mineraller ve amino asitlerin hücrelere enjekte edilmesine dayanır.

Bu yöntem de hücrelerin ihtiyacı olan bütün vitamin ve mineralleri toplayarak ilgili hücrelere verilmesi, çok hızlı bir iyileşme süreci sağlar. Doğal olmayan bir tedavi yöntemi gibi görünse de temeli tamamen vücudun ihtiyacı olan vitaminleri vermek olduğundan herhangi bir zararı yoktur, tedavi aşamasında zaten çok küçük ölçeklerde verilmektedir. Pek çok kişi tarafından yoğun talep gösterilen bir tedavi türüdür. Mezoterapi Bakımı Nasıl Yapılır? Üstte de bahsettiğimiz gibi iğne ile Mezolift sıvısının hücrelere enjekte edilmesi üzerine kuruludur.

Fakat tabi ki tedavinin minimum 1 saat öncesinde yüzün gerekli dezenfekte araçları ile dezenfekte edilmesi gerekiyor ki böylelikle hücrelere daha rahat erişilebilsin ve tedavide maksimum verim alınabilsin. Sizlerden gelen bir başka soru da İğnesiz yapılabilir mi? yönünde oluyor. Bu tedavi tabi ki iğnesiz de yapılabilir, ilgili Mezolift sıvısı cildin üzerine maske halinde uygulanarak yapılabilir. Fakat uzmanlarımız maksimum verim alınabilmesi için mutlaka iğneli tedavi önermektedir ki pek çok kişinin korktuğu gibi acı duyulan bir hizmet değildir. Çünkü iğnelerin ucu çok ince olmakla beraber çok ufak noktalara enjekte olduğundan herhangi bir acı olmamaktadır.

Tabi ki tüm bu hizmetleri Alev Tanrıverdi Güzellik Merkezi olarak sizlere her zaman olduğu gibi en kaliteli ve sağlıklı bir şekilde sağlıyoruz. Mezoterapi’nin Yararları Nelerdir?

-Dış etkenler sebebiyle donuklaşmış ve parlaklığını yitirmiş cilde sahip olanlar için tekrardan hücreleri canlandırmaya ve parlaklığını kazanmasına yardımcı olur.

-Ciltteki sarkmaların azaltır.

-Ciltteki yaşlanma etkilerini azaltır

-Fazla miktar güneşe maruz kalanlar için güneşin zararlı etkilerini azaltır.

HYDRAFACİAL BAKIMI

Cilt bakımı ile ilgili daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere cilt bakımı bir lüks değil sağlık ihtiyacıdır. Nasıl ki sağlığımızı kaybetmemek için bir takım egzersizler ve tedaviler uygulamamız gerekiyor. Aynı şekilde Cilt Güzelliğimizi kaybetmemek ve gençliğimizi korumak içinde aynı şekilde yapılması gerekenler vardır.

Fakat bazen dış etkenler veya çevresel faktörler sebebiyle yaptığımız işlemler yeterli gelmeyebilir.Burada Anamur Hydraficial Bakımı Merkezimize gelip bizlerden yardım alabilirsiniz. Örneğin sigara dumanı, stres ve kullanılan kimyasal kozmetik maddeler ve en önemlisi yaşlılık, bu türlü durumlarda nasıl ki bedenimiz hasta olduğundan doktora gidip ilaç alıyoruz ve sağlığımıza tekrardan kavuşuyoruz. burada da aynı şekilde yüzümüzün tabiri caizse hastalığını sarkma, dokulardaki bozulma olarak gösterir ve bu durumda acil olarak ilaç ile tedavi etmek gerekir. tabi ki buradaki ilaç mecazi anlamda biz burada Hydrafacial Bakım yapıyor olacağız. Hydrafacial Bakım Nedir? Hydrafacial isim olarak Hydra ve Facial’ın birleşimidir, Hydra “Su” Facial da “Yüz” demektir, tedavi adından da anlaşılacağı üzere Su ile yapılan yüz bakımıdır.

Fakat tek başına su yeterli olmadığı için biz Alev Tanriverdi Güzellik Salonu olarak tamamen organik olarak hazırladığımız özel solüsyonlarımızı da ekliyoruz. Hydrafacial Bakımı Nasıl Yapılır? Özel solüsyonlarımız ile hazırladığımız tabiri caizse Güzellik İksirini tamamen elektronik özel cihazlarımız ile yüzünüzde yaşlanmış dokulara enjekte ediyoruz. Bu özel solüsyonumuz cildinizde ki ölü hücrelere kaybettiği sağlığı yeniden kazandırmasına yardımcı oluyor.

Her ne kadar hemen etkisini göremesek de düzenli uygulamada özellikle de. Bayanlarımızın en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden birisidir çünkü “Doğal” bir şekilde sadece ölmüş hücrelere kaybettiği mineral, vitamin eksiğini tamamlamış oluyoruz. Bu tedavi sadece yüze değil boyun, el ve saç derisine de uygulanabilmektedir. Saç derisine uygulanan bu tedavi yönteminde saçların canlılığını tekrardan kazanması daha gür ve canlı bir görünüm almasına da yardımcı olmaktadır.

KLASİK CİLT BAKIMI

Anamur’da bulunan Güzellik Salonumuz merkeze yakınlığı sebebiyle çok rağbet gören bir yerdir, Güzellik Salonumuzda açarken ‘Değerli Müşterilerimize’ daha iyi hizmet verebilmek adına Anamur’u seçtik. Özellikle de bayanların çokça rağbet ettiği Cilt Bakımı hizmetimizi burada vermekteyiz. Cilt Bakımı sadece popüler kültür ile yeni moda olan bir şey değil çünkü Cilt Bakımı bir lüks değil bir sağlık ihtiyacıdır, nasıl ki bedenen sağlığımızı korumamız için yürüş yapmak, dengeli beslenmek gerekiyorsa yüz güzelliğimizi korumak ve güzelleştirmek için de düzenli bakıma ihtiyacı vardır.

Cilt bakımında buhar uygulaması, siyah noktaların ve tıkalı gözeneklerin temizlenmesi, peeliing, temizlik, gözenek temizliği, maske, tonik ve nemlendirme gibi işlemler yapılmakta. Kremler ve maskeler kullanılarak cildin temizlenmesi, cildin ihtiyaçlarının giderilmesi ve cildin genç kalması sağlanıyor.

RADYOFREKANS CİLT BAKIMI

Radyofrekans cilt bakımı radyo dalgaları üreten özel teknolojik cihaz ile gerçekleştirilen profesyonel bir cilt bakımıdır.

Radyofrekans dalgaları ile cildin derin tabakasına, cilt yüzeyine zarar vermeden, rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Radyofrekans teknolojisi ile cilt altına ulaşan radyofrekans dalgası ısı enerjisine dönüşür; cilt altında bulunan fibroblast hücrelerini harekete geçirir. Bu sayede ciltte yoğun miktarda yeni kolajen lif üretimi başlatılmış olur.

Radyofrekans cilt bakımı cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir ve günümüzde sıkça tercih edilmektedir.

RADYOFREKANS İLE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

 

Radyofrekans ile cilt bakımı öncesinde yüz yıkanır, temizlenir.

– Radyofrekans ile cilt bakımı sırasında cilde ultrason jeli sürülür.

– Radyofrekans cilt bakımı sırasında cilde 2 farklı uygulama yapılmaktadır.

– Radyofrekans cilt bakımının ilk adımında cilt altı radyofrekans dalgaları ile ısıtılır.

– Radyofrekans cilt bakımının 2.aşamasında ise cilt sıkılaştırma ve cilt germe uygulaması gerçekleştirilir.

– Radyofrekans ile cilt bakımı sonrasında cilde nemlendirici krem uygulanır.

Radyofrekans ile cilt bakımı sonrasında ciltte hafif bir pembelik dışında herhangi bir olumsuz etki görülmez.

 Radyofrekans ile cilt bakımı sonrasında kişi hemen sosyal yaşantısına döner.

 Radyofrekans ile cilt bakımı sonrasında kişinin dikkat etmesi gereken nokta; birkaç saat boyunca yüzün su ile temas etmemesidir.

Radyofrekans ile cilt bakımı, yaz mevsimi de dâhil olmak üzere her mevsim rahatlıkla ve güvenle gerçekleştirilir.

 Radyofrekans cilt bakımı bir lazer uygulaması değildir, güneş ışığına maruz kalma ile ilgili bir sakınca yaratmaz.

 

 

RADYOFREKANS İLE CİLT GENÇLEŞTİRME ETKİLERİ NELERDİR?

 

– Radyofrekans ile cilt gençleştirme etkisi, ciltte kolajen ve elastin liflerin üretilmesi ile sağlanır.

– Radyofrekans ile cilt gençleştirme, ciltte sarkmaların toparlanması ile sağlanır.

 Radyofrekans ile cilt gençleştirme, yüzde ameliyatsız yüz germe etkisi ile sağlanır

– Radyofrekans ile cilt gençleştirme, ciltte ışıltı ve parlaklık etkisi ile sağlanır.

 Radyofrekans ile cilt gençleştirme etkisi, hücre yenilenmesi sayesinde cilt yaşlanma sürecinin yavaşlaması ile sağlanır.

Ayrıca;

Kırışıklık Tedavisi

Buharlaşma Bakımı

Lifting Bakımı

Bakımlarımız'da bulunmaktadır.

error: Content is protected !!
× Whatsapp İletişim